دانستنی هادیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

By ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ No Comments

Inbound Marketing

از سری مباحث مربوط به دیجیتال مارکتینگ اینبار به مبحث Inbound Marketing می‌پردازیم.

مطلب رو با یک خبر بد شروع می‌کنم. اینکه سعی کردیم این عبارت رو به فارسی ترجمه نکنیم! چرا که حق مطلب ادا نمیشه. ولی می‌توان گفت Inbound Marketing یعنی بازاریابی درون‌گرا(شما نشنیده بگیر).

حالا در Inbound Marketing چه اتفاقی می‌افتد؟ در این نوع مارکتینگ، مشتری خودش میاد سراغ ما و خودش سر صحبت رو باز می‌کنه! به طور مثال مشتری به دنبال گل‌فروشی خوب برای تزیین ماشینش میگرده. بعد از پُرس‌وجو شما رو بهش معرفی می‌کنن و مشتری میاد پیش شما. یا شخصی برای ترمیم دندان از طریق موتور جست‌وجوگر گوگل به سایت شما که دکتر دندانپزشک هستید مراجعه می‌کند و با شما وخدماتتون آشنا میشه.

مثال رایج در این باره استفاده از هشتگ در فضای مجازی است. فرض کنید شما مطلبی در صفحه‌ی اینستاگرام خود منتشر کرده‌اید. ذیل این مطلب هشتگ‌هایی گذاشته‌اید؛ شخصی که از طریق هشتگ‌ها پست شما رو میبینه و با شما آشنا میشه در واقع از طریق Inbound Marketing به شما رسیده.

میشه گفت این نوع مارکتینگ هزینه‌ی کمی دارد ولی فکر کردن و زحمت زیادی می‌خواهد. چون برای جذب باید تولید محتوا انجام شود!

Inbound Marketing دارای چهار مرحله است:

دیجیتال مارکتینگیک جذب کردن، دو تبدیل کردن بازدیدکننده به سرنخ(lead)، سه نهایی کردن، چهارم جلب رضایت مشتری

هر کدوم از مراحل بحث‌های مفصلی دارد که در این پست نمی‌گنجد!

از روش های Inbound Marketing می توان بلاگ نویسی، تهیه اینفوگرافیک، ایمیل مارکتینگ، ویدئو ، پادکست، کتاب الکترونیک، خبرنامه های الکترونیکی، وبینار، سئو و بازاریابی شبکه های اجتماعی را نام برد.

Leave a Reply

| درباره ما

شرکت روند راه ابریشم (روندسافت) که در سال 1396 با رویکردی جدید وارد کسب و کار فناوری اطلاعات کشور شد، با تکیه بر تجربیات موسسان خود و با شناختی که از فضای مجازی و راهکارهای مورد استفاده در آن دارد، اقدام به ارائه خدمات طراحی وب‌سایت، طراحی اپلیکیشن، مدیریت و پشتیبانی محتوایی شبکه‌های اجتماعی پرداخته و در جهان وابسته به اینترنت امروز، همراهی همیشگی برای کسب و کار شما خواهد بود.

| ارتباط با ما

قم، خیابان فاطمی، نبش کوچه 10
ساختـمان میـلاد، طبقه 5، واحد 10

02537833316 | 02537833317